تبلیغات
JavaScript Codes خبر های داغ از لیگ های فوتبال ایران - ‌نگاهی به فوتبال جهان در سال 2007! :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::با سلام به این سایت خوش آمدید با ارایه نظرات خود ما را در اداره هرچه بهتر سایت یاری كنید::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::اهدای عضو اهدای زندگی::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::‌نگاهی به فوتبال جهان در سال 2007! 

ركوردشكنی زنان ‌آلمانی در رسیدن به عنوان قهرمانی

دفاع تیم ملی فوتبال زنان آلمان از عنوان قهرمانی جهان، قهرمانی بزریل در رقابت های کوپا آمریکا، پایان بازی های مقدماتی یورو 2008 و ناكامی انگلیس در راهیابی به این رقابت ها، قرعه كشی مرحله‌ی پایانی جام ملت های اروپا و قرار گرفتن ایتالیا، فرانسه و هلند در گروه مرگ و در پایان انتخاب کاکا و مارتا به عنوان بهترین فوتبالیست‌های جهان از جمله مهمترین رخدادهای فوتبال اروپا در سال 2007 بود.

 در سال 2007 میلادی، تیم ملی فوتبال زنان آلمان توانست رویایی را محقق سازد که یک سال پیش از آن، مردان آلمان از رسیدن به آن محروم مانده بودند: کسب عنوان قهرمانی جام جهانی فوتبال.

زنان ملی‌پوش آلمان در دیدار پایانی جام جهانی که در روز سی‌ام سپتامبر در شهر "شانگ‌های" چین برگزار شد، با نتیجه 2 بر صفر برزیل را شکست دادند و با این پیروزی رکوردی تازه در عرصه فوتبال زنان به جای گذاشتند، چرا که این نخستین بار بود که تیمی در رقابت‌های قهرمانی جهان موفق شد از عنوان قهرمانی‌اش دفاع کند.

زنان آلمان در عرصه‌ای دیگر نیز رکوردی مهم بر جای گذاشتند و حتی توانستند گوی سبقت را از مردان نیز بربایند. در تمام طول جام جهانی فوتبال زنان جهان در چین، حتی یک بار هم دروازه آلمان باز نشد.

تنها ناکامی تیم ملی فوتبال آلمان این بود که هیچ‌یک از ستارگانش به عنوان بازیکن برتر این تورنمنت برگزیده نشد. این عنوان نصیب "مارتا" ستاره‌ی تیم ملی فوتبال برزیل شد که با هفت گل توپ طلائی را به دست آورد. مقام سوم جهان را تیم ملی فوتبال زنان آمریکا کسب کرد که در پیکار بر سر این مقام، 4 بر یک از سد نروژ گذشت.

به نوشته‌ی "دویچه وله" موفقیت پیگیر زنان آلمان در رقابت‌های جهانی در سال‌های اخیر افزایش محبوبیت این ورزش در میان مردم و به ویژه زنان را به دنبال داشته است.

بیش از 15 هزار نفر به فرودگاه فرانکفورت آمدند تا با استقبالی گرم از زنان ملی‌پوش آلمان، کسب دوباره ی عنوان قهرمانی جهان را به آنان تبریک گویند. از آن گذشته باشگاه‌های کوچک و بزرگ که در آلمان در فوتبال زنان فعالیت دارند، از افزایش چشمگیر شمار اعضا و روی آوردن دختران خردسال و نوجوان به این ورزش محبوب سخن می‌گویند.

درخور توجه آن که چندی پس از کسب عنوان قهرمانی جهان، موفقیتی دیگر نصیب آلمان شد و آن انتخاب این کشور از سوی فدراسیون جهانی فوتبال به عنوان میزبان برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال زنان در سال 2011 بود.

این رویداد بلافاصله خاطرات خوش جام جهانی 2006 را در ذهن هواداران فوتبال آلمان زنده کرد و سبب شد که فوتبال زنان بار دیگر در کانون توجه رسانه‌ها قرار گیرد.

نشریه‌های آلمان در تفسیر گوناگون درباره این رویداد مهم نوشتند: « چرا زنان نتوانند چهار سال دیگر به چیزی دست یابند که مردان از کسب آن محروم ماندند. برگزاری جشنی فراموش‌نشدنی توام با کسب عنوان قهرمانی جهان برای سومین بار پیاپی، آنهم در حضور تماشاگران خودی. چنین چیزی ایده‌آل‌ترین محرک برای پیشرفت بیش از پیش فوتبال زنان در آلمان خواهد بود.» و این که «برگزاری مسابقات جام جهانی در قلب اروپا، برای فوتبال زنان و به ویژه دختران فرصت خوبی است تا به محبوبیت بیشتری دست یابد.»

قرعه‌کشی جام ملت های اروپا و قرار گرفتن فرانسه، ایتالیا و هلند در گروه مرگ در عرصه فوتبال مردان یک چیز بیش از همه در کانون توجه ورزش‌دوستان قرار داشت و آن رقابت های مقدماتی جام ملتهای اروپا بود و مشخص شدن پاسخ این پرسش که در کنار سوئیس و اتریش، دو میزبان جام ملتهای اروپا در سال 2008، کدام تیم ها به دور نهایی راه خواهند یافت و ترکیب 4 گروه این تورنمنت چگونه خواهد بود.

می‌توان گفت که تقریبا تمامی تیم‌های سرشناس و بزرگ اروپا توانستند بلیت ورود به دور نهایی را دریافت کنند، اگر چه شماری از آنها با گام هایی لرزان و مضطرب به جمع حاضران دور نهایی پیوستند.

البته بزرگترین ناکامی نصیب تیم ملی فوتبال انگلیس شد، کشوری که مهد فوتبال محسوب می شود و در حال حاضر از یکی از قویترین لیگ های جهان برخوردار است. حتی "دیوید بکام" هم نتوانست مانع ناکامی انگلیس در رقابت های مقدماتی قهرمانی اروپا شود.تیم ملی فوتبال انگلیس در کمال ناباوری بیش از 85 هزار تماشاگر در ورزشگاه بزرگ "ویمبلی" در آخرین دیدار دور مقدماتی با نتیجه 3 بر 2 از کرواسی شکست خورد و از راهیابی به دور نهایی رقابت ها محروم ماند.

دستاورد این ناکامی برکناری "استیو مک‌لارن"، سرمربی تیم انگلیس بود که حال جای خود را به "فابیو کاپلو" مربی سرشناس ایتالیایی داده است. پس از "سون گوران اریکسون" سوئدی، این دومین باری است که یک مربی خارجی سکان هدایت تیم ملی فوتبال انگلیس را در دست می‌گیرد.

تیم ملی فوتبال آلمان در مجموع چهره‌ای موفق در رقابت های مقدماتی یورو 2008 داشت و بیشتر بازی های خود را با برتری و پیروزی به پایان برد.

در روز دوم دسامبر 2007 مراسم قرعه‌کشی دور نهایی جام ملت‌های اروپا برگزار شد و سه تیم از تیمهای قدرتمند و بزرگ اروپا در کنار هم در گروهی جای گرفتند که مفسران و صاحبنظران از آن به عنوان "گروه مرگ" یاد می‌کنند. ایتالیا و فرانسه که عنوان قهرمانی و نایب‌قهرمانی جهان را با خود دارند و تیم ملی فوتبال هلند که در سه دهه‌ی اخیر نقشی مهم در فوتبال اروپا بازی کرده است. تیم ملی فوتبال رومانی نیز در کنار این سه تیم در گروه C جای گرفت.

در مقابل، سه گروه دیگر نه دشوار و نه آسان هستند. تیم ملی فوتبال آلمان در گروه B با اتریش، یکی از دو میزبان بازی ها، لهستان و کرواسی هم‌گروه است و از این رو در برابر وظیفه‌ای قابل انجام قرار دارد. گروه A از تیم های ملی سوئیس، جمهوری چک، پرتغال و ترکیه تشکیل شده و در گروه D نیز تیم های ملی یونان، مدافع عنوان قهرمانی، سوئد، اسپانیا و روسیه جای دارند.

* 2007 سالی موفق برای فوتبال برزیل

سال 2007 برای فوتبال بزریل نیز سال موفقی بود. تیم ملی فوتبال برزیل در فینال جام ملت‌های آمریکا جنوبی، 3 بر صفر رقیب دیرینه و سرسخت خود، آرژانتین را به زانو درآورد و عنوان قهرمانی این جام را کسب کند.

از آن گذشته برزیل در مراسم انتخاب بهترین فوتبالیست مرد و زن جهان حرف اول را زد. در این مراسم "کاکا" مهاجم برزیلی و پرتوان آث میلان به عنوان بهترین فوتبالیست سال برگزیده شد و در فوتبال زنان نیز "مارتا"، خانم گل جام جهانی 2007 چین، این عنوان را از آن خود کرد.


نوشته شده توسط IrsNs | لینک ثابت | موضوع: فوتبال جهان , نظر ها ()