تبلیغات
JavaScript Codes خبر های داغ از لیگ های فوتبال ایران - محمدرضا ساكت: حادثه‌ی فولادشهر یك جنایت بود :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::با سلام به این سایت خوش آمدید با ارایه نظرات خود ما را در اداره هرچه بهتر سایت یاری كنید::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::اهدای عضو اهدای زندگی::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::محمدرضا ساكت: حادثه‌ی فولادشهر یك جنایت بود  

مدیرعامل باشگاه سپاهان اصفهان گفت: وضعیت سربازی كه در دیدار مقابل پرسپولیس مصدوم شد، از حكم كمیته‌ی انضباطی برای ما مهم‌تر است.

محمدرضا ساكت درباره‌ی حكم محرومیت موقت تیم سپاهان از بازی در اصفهان گفت: بحث ما اصلا رای كمیته‌ی انضباطی نیست. بیشتر نگران آن سرباز وطن و جلوگیری از تكرار حوادث مشابه هم‌چنین ایجاد یك امنیت پایدار در ورزشگاه‌های استان هستیم. همانطور كه در متن حكم كمیته‌ی انضباطی نیز مشخص شده بررسی‌ها هنوز كامل نبوده و این حكم موقت اعلام شده و ما منتظر بررسی‌های همه جانبه‌ی كمیته‌ی انضباطی خواهیم بود.

مدیرعامل باشگاه سپاهان اصفهان خاطر نشان كرد: از نظر ما اتفاقی كه افتاده، یك جنایت بوده و نباید آن را در حد یك تخلف ورزشی پایین آورد، ضمن آن كه این موضوع یك امر انتظامی و امنیتی نیز هست و باید تمامی ابعاد و جوانب این پرونده مورد بررسی قرار گیرد.

ساكت ادامه داد: با ارسال نامه‌ای به فرماندهی انتظامی استان اصفهان اعلام كرده‌ایم كه از نظر مسایل انسانی آمادگی همكاری در جهت مسایل درمانی این سرباز مصدوم را طبق نظر فرماندهی نیروی انتظامی داریم.

وی افزود: اتفاقی كه در ورزشگاه فولادشهر افتاد، جنایتی بود كه نه هوادار، نه رنگ و نه هیچ فردی قابلیت پاسخ دادن به آن را ندارد. معتقدیم این جنایت را یك انسان نمی‌تواند انجام دهد و باید فرد یا افرادی كه این كار را انجام داده به شدت مجازات شوند. از نظر ما تلقی این فرد به عنوان یك هوادار یا تماشاگر درست نبوده، بلكه عامل مضروب شدن این سرباز موجودی است كه انسان و بشر تلقی نمی‌شود.

مدیرعامل باشگاه سپاهان اصفهان تاكید كرد: با این حال ضمن آن كه اصل این حركت جنایت‌بار را شدیدا محكوم و تقبیح می‌كنیم، معتقدیم باید مسببین این اتفاق كه به گفته‌ی "شاه حسینی" رییس كمیته‌ی انضباطی با ضعف در برگزاری، صدور دستورات نابجا و اشتباه در چیدمان تماشاگران عامل این اتفاق شده‌اند، مشخص شوند.

ساكت، هم‌چنین تصریح كرد: اتفاقاتی كه در سه ماه اخیر در ورزشگاه‌های اصفهان آغاز شده بود، سبب شد تا طی نامه‌ای به مسوولان استان اعلام كنیم كه یك جریان آشوب سازمان‌یافته امنیت ورزشگاه‌های اصفهان را تهدید می‌كند. جریان آشوبی كه در دیدار مقابل كاوازاكی، الوحده و اوراوا ضمن متشنج كردن جو ورزشگاه قصد به آشوب كشاندن این بازی‌ها را داشت. بی‌تردید این جریان هیچ ربطی به فوتبال نداشته و تنها به دنبال ایجاد مشكل است. چرا كه در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا نیز یكی از همین ترقه‌ها سبب مصدومیت یكی از بازیكنان سپاهان اصفهان شد. این جریان آشوب طی این مدت بارها بازیكنان تیم خودی، تیم حریف، حتی عكاسان و خبرنگاران همچنین هواداران تیم مقابل و این بار نیروی انتظامی را هدف قرار داده است. بنابراین چطور می‌توان چنین جریانی را از سوی هواداران یك تیم دانست و یا در قالب یك رنگ محدود كرد.

ساكت خاطر نشان كرد: از استاندار اصفهان درخواست كرده‌ایم تا كمیته‌ای تشكیل شود و ساز و كار جدی برای امنیت پایدار در ورزشگاه تامین شود. چرا كه ما مسوول امنیت ورزشگاه نیستیم و با این حال معتقدیم نقاط ضعف فیزیكی بسیاری در ورزشگاه‌های اصفهان وجود دارد. به همین دلیل باید نیروی انتظامی و نهادهای امنیتی با تجهیزات كامل و برنامه‌ریزی قدرتمندانه در ورزشگاه‌ها حاضر شوند. چرا كه در هر جمعی ممكن است افراد مریض و مساله‌دار نیز پیدا شوند.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از این فضا برای تسویه حساب‌های رنگی و شخصی استفاده كرده‌اند. با این حال چند سال پیش در زمان بازی مقابل ژاپن در ورزشگاه آزادی رخ داد و پس از آن مسوولان برگزاری مسابقات در ورزشگاه آزادی با اجرای طرح امنیت پایدار توانستند فضای این ورزشگاه را كنترل كنند. با این حال ورزشگاه‌های دیگری به غیر از آزادی نیز وجود دارند كه از فیزیك نامناسب برخوردارند و ما نیز از این موضوع احساس ناامنی داریم و معتقدیم نباید اجازه دهیم جریان‌های آشوب از این فضا استفاده كنند. در هر صورت حادثه‌ی فولادشهر جنایتی است كه نباید به آسانی از كنار آن گذشت.

مدیرعامل باشگاه سپاهان اصفهان در مورد وضعیت سرمربی این تیم نیز به ایسنا گفت: "بوناچیچ" پیش از رفتن به تعطیلات با پیشنهادهایی روبرو بود كه این پیشنهادها را به باشگاه نیز اعلام كرد اما، پس از مذاكره‌ای كه صورت گرفت ما با این جدایی موافقت نكردیم و با توجه به این كه توافقی صورت نگرفته است طبیعی است كه بوناچیچ به كارش در سپاهان ادامه می‌دهد چرا كه وی مربی موفقی است و نمی‌خواهیم او را از دست بدهیم.

ساكت در پایان خاطر نشان كرد: حق رای بوناچیچ در مجمع انتخابات فدراسیون فوتبال به صورت وكالتی به بنده منتقل شده و من در انتخابات دو حق رای خواهد داشت.نوشته شده توسط IrsNs | لینک ثابت | موضوع: سپاهان اصفهان , نظر ها ()


میانبر - وب سایت خود را به فهرست اضافه کنید
میانبر - فهرست وب سایت های ایرانی